Tydzień 46

Ksiądz z wielką sumiennością udziela młodym rodzicom nauk przedchrzcielnych. Jednak gdy jest niedzielna Msza Święta i nadchodzi moment ceremonii, nikt się nie zjawia! Kapłan po Eucharystii czeka cierpliwie dziesięć, dwadzieścia, trzydzieści minut... Na próżno. Zaczyna się zatem powoli przebierać, mając jeszcze nikłą nadzieję zobaczyć spóźnialskich. Wreszcie rezygnuje.

Następnego tygodnia udaje się do miasta i niespodziewanie wpada na młodą mamusię:
- Jak chrzest? — pyta.
- Ach, ojcze, cudownie: panowała bardzo przyjemna atmosfera, uroczysty obiad dla rodziny wypadł doskonale! To był niezapomniany dzień!
Nagle zakrywa dłonią usta, szeroko otwierając oczy:
- Och, nie! Zapomnieliśmy pójść do kościoła!

Oto napis na transparencie, który zawisł nad wejściem do marketu z artykułami do majsterkowania: „Drodzy Klienci, pozbądźcie się wszelkich kompleksów. Nie zapominajcie, że Titanica skonstruowali zawodowcy, natomiast arkę Noego — amatorzy".