Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych 2019

Dnia 6 stycznia 2019 roku, już po raz ósmy odbędzie się w Płocku Orszak Trzech Króli - pełne radości, rodzinne wydarzenie o chrześcijańskich fundamentach, którego celem jest pielęgnowanie wartości prorodzinnych i wspólnotowych, przeżycie święta religijnego, jak również promocja postawy obywatelskiej oraz budowanie więzi mieszkańców naszego miasta.

Płocki Orszak Trzech Króli objęty jest patronatem Biskupa Płockiego, Prezydenta Miasta Płocka oraz Starosty Płockiego.

Stało się piękną tradycją, że imprezą towarzyszącą Orszakowi Trzech Króli jest Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs i wystawa szopek organizowane są za pośrednictwem przedszkoli, szkół i placówek wychowawczych w Płocku.

W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą o rozpropagowanie tej idei wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. W załączeniu przesyłam Regulamin Konkursu.

Mam nadzieję, że wspólnie spotkamy się na trasie Orszaku Trzech Króli.

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszeniowa

Rekolekcje listopad 2018

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej organizuje w dniach od 16 do 18 listopada 2018 roku oraz w dniach 23-25 listopada 2018 r. doskonalenie zawodowe dla katechetów świeckich.

Temat szkolenia brzmi: Abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem (J 15,12). Szkolenie odbędzie się w MCEW STUDNIA w Płocku.

Osoby zainteresowane otrzymały stosowne zaproszenie.

Pismo do dyrecji szkoły 16-18.11.2018

Pismo do dyrecji szkoły 23-25.11.2018

Msza Święta w intencji zmarłych nauczycieli i wychowawców
Msza Święta w intencji zmarłych nauczycieli i wychowawców

W imieniu Diecezjalnego Duszpasterstwa Nauczycieli oraz Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty na Mszę Świętą w intencji zmarłych nauczycieli i wychowawców. Odprawiona ona zostanie 6 listopada  2018 r. o g. 17.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym przy ul. Kobylińskiego w Płocku.

Konkurs „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem...”

XVI Ogólnopolskieg Konkursu Poetycko-Plastycznego "Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem". Szczegóły (regulamin i wszelkie potrzebne dokumenty) zamieszczone są w załączniku. Można je również pobrać ze strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie pod adresem:

V Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych

W dnia 23-25.XI 2018 w Dom Rekolekcyjnym na Warszawskich Bielanach („Dobre Miejsce” ul. Dewajtis 3, wejście A) będzie odbywała się konferencja pod hasłem „Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie” dla katechetów szkół specjalnych. Zgłoszenia i wszelkie zapytania pod adresem mailowym konferencjaoligo@gmail.com

Spotkania szkoleniowe dla katechetów szkół średnich 2018

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Płockiej organizuje spotkania szkoleniowo - informacyjne dla katechetów duchownych, zakonnych i świeckich katechizujących młodzież szkół ponadpodstawowych.

Spotkania odbędą się:

- 24.10.2018 r. (środa) w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku (ul. Tumska 3),
- 25.10.2018 r. (czwartek) w domu parafialnym im. św. Faustyny Kowalskiej przy parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku (ul. ks. R. Jaworskiego 3).

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00.

Pismo do Dyrekcji szkoły

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Drodzy Katecheci, w roku 2018 po raz dziesiąty przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten przeżywać będziemy w niedzielę 28 października a jego głównym tematem będzie prześladowanie chrześcijan w Pakistanie. Trudna sytuacja chrześcijan tego państwa sprawia, że chcemy pokazać ich sytuację, ale także pokazać to co Kościół w Polsce czyni dla tamtych chrześcijan. Zachęcamy do zaangażowania się w tegoroczny Dzień Solidarności poprzez przeprowadzenie katechez w ramach zajęć szkolnych.  Materiały na ten dzień można znaleźć na stronie www.pkwp.pl

Prezentacje ze spotkań

W związku z ogłoszeniem ze spotkań dla katechetów szkół podstawowych zamieszczamy na stronie prezentacje dotyczące tematów spotkania.

Czas pracy nauczyciela

Ocena pracy - awans zawodowy nauczyciela

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Zmiany w Karcie Nauczyciela