Spotkania szkoleniowe dla katechetów szkół średnich 2018

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Płockiej organizuje spotkania szkoleniowo - informacyjne dla katechetów duchownych, zakonnych i świeckich katechizujących młodzież szkół ponadpodstawowych.

Spotkania odbędą się:

- 24.10.2018 r. (środa) w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku (ul. Tumska 3),
- 25.10.2018 r. (czwartek) w domu parafialnym im. św. Faustyny Kowalskiej przy parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku (ul. ks. R. Jaworskiego 3).

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00.

Pismo do Dyrekcji szkoły

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Drodzy Katecheci, w roku 2018 po raz dziesiąty przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten przeżywać będziemy w niedzielę 28 października a jego głównym tematem będzie prześladowanie chrześcijan w Pakistanie. Trudna sytuacja chrześcijan tego państwa sprawia, że chcemy pokazać ich sytuację, ale także pokazać to co Kościół w Polsce czyni dla tamtych chrześcijan. Zachęcamy do zaangażowania się w tegoroczny Dzień Solidarności poprzez przeprowadzenie katechez w ramach zajęć szkolnych.  Materiały na ten dzień można znaleźć na stronie www.pkwp.pl

Prezentacje ze spotkań

W związku z ogłoszeniem ze spotkań dla katechetów szkół podstawowych zamieszczamy na stronie prezentacje dotyczące tematów spotkania.

Czas pracy nauczyciela

Ocena pracy - awans zawodowy nauczyciela

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Zmiany w Karcie Nauczyciela

Rekolekcje w Popowie 2018
 Rekolekcje w Popowie 2018

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej organizuje w dniach od 19 do 21 października 2018 roku doskonalenie zawodowe dla katechetów zakonnych i świeckich.

Temat szkolenia brzmi: Abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem (J 15,12). Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas w Popowie.

Osoby zainteresowane otrzymały stosowne zaproszenie.

Pismo do dyrekcji szkoły

Konkurs Biblijny 2018/2019 materiały

W bieżącym roku szkolnym Konkurs Biblijny dla uczniów Szkół Podstawowych oraz III klas Gimnazjów na etapie dekanalnym będzie obejmował Biblię - Ewangelia wg św. Łukasza (edycja św. Pawła), a na etapie diecezjalnym będzie obejmował także Katolicki Komentarz Biblijny odnoszący się do Ewangelii wg św. Łukasza. Poniżej zamieszczamy tekst Pisma Świętego oraz obowiązujący materiał z komentarza.

Ewangelia wg św. Łukasza - wydanie paulistów wraz z kometarzami

KKB Ewangelia wg św. Łukasza

Spotkania szkoleniowe dla katechetów szkół podstawowych oraz szkół specjalnych

- 9 październik 2018 r. (wtorek) w Rypinie (parafia pw. św. Stanisława Kostki)

Katecheci z dekanatów: Rypin, Dobrzyń n. Drwęcą, Żuromin, Sierpc, Tłuchowo.

- 10 październik 2018 r. (środa) w Ciechanowie

Katecheci z dekanatów: Ciechanów Wsch., Ciechanów Zach., Mława, Dzierzgowo,    Przasnysz, Maków, Pułtusk, Nasielsk, Strzegowo, Serock.

- 11 październik 2018 r. (czwartek) w Płocku

Katecheci z dekanatów: Płock Wsch., Płock Zach., Dobrzyń n. Wisłą, Gostynin, Gąbin, Bielsk, Bodzanów, Wyszogród, Raciąż, Płońsk, Zakroczym.

Pismo do Dyrekcji Szkoły Rypin

Pismo do Dyrekcji Szkoły Ciechanów

Pismo do Dyrekcji Szkoły Płock

Pismo do Dyrekcji Szkoły Rypin-Ciechanów-Płock

Audycje o tematyce religijnej
Audycje o tematyce religijnej

OFERTA BIURA HANDLU I WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ TVP S.A. W ZWIĄZKU Z 40 ROCZNICĄ WYBORU KARD. KAROLA WOJTYŁY NA STOLICĘ PIOTROWĄ

W imieniu Pani Barbary Jelonek z Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej TVP S.A. przekazujemy zachętę Telewizji Polskiej do organizowania w parafiach, szkołach oraz innych placówkach pokazów filmów poświęconych św. Janowi Pawłowi II. Szczególną okazję dla takich pokazów stanowi 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z ofertą TVP S.A. związaną z tymi okolicznościami można zapoznać się na stronie www.dystrybucja.tvp.pl w zakładce „Audycje o tematyce religijnej”.

Bezpośredni kontakt z Autorką zakładki tematycznej:

Email: Barbara.Jelonek@tvp.pl; tel. 22 547 86 06; tel. kom. 519 040 091.

VI Przegląd Etiud Teatralnych o świętych i błogosławionych Zwykli – niezwykli
 VI Przegląd Etiud Teatralnych o świętych i błogosławionych Zwykli – niezwykli

Książnica Płocka oraz Wydział Katechetyczny zapraszają na VI Przegląd Etiud Teatralnych o świętych i błogosławionych Zwykli – niezwykli. Przedmiotem konkursu są max. 10-minutowe inscenizacje prezentujące epizody z żywotów Świętych, ukazujące wyjątkowość prezentowanej postaci, wskazujące na ich duchowy testament  w roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Zgłoszenia na przygotowanym formularzu należy składać do 24. 10. 2018 r. (środa), w Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 6, pokój 22); e-mail  metod@ksiaznicaplocka.pl lub faksem 24 262 31 17. Więcej informacji na stronie: http://ksiaznicaplocka.pl