środa, 18 września, 2024
Akcje i KonkursyAktualności

“Święta codzienność bł. ks. Jerzego Popiełuszki” – Ogólnopolski Konkurs Literacki dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Na prośbę ks. Marcina Idzikowskiego – Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku przekazujemy informacje o konkursie.

W tym roku mija 40 lat od męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, dzielnego kapłana, obrońcy godności ludzkiej, kapelana Solidarności, mężnego głosiciela Ewangelii, który zło dobrem zwyciężał.
Jako szkoła katolicka działająca w mieście męczeńskiej śmierci ks. Jerzego, pragniemy upamiętnić postać i utrwalić Jego dzieło poprzez konkurs literacki. Konkurs “Święta codzienność bł. ks. Jerzego Popiełuszki” adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Polega on na napisaniu eseju na jeden z pięciu tematów zaproponowanych przez organizatorów.
Zwracamy się do nauczycieli, zwłaszcza katechetów i polonistów, z prośbą o zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w konkursie, zgłębiania przez nich dzieła bł. ks. Jerzego Popiełuszki i naśladowania Jego heroicznej postawy w życiu codziennym.
Szczegóły: https://zskdlugosz.pl/ogloszenia/konkurs-swieta-codziennosc-bl-ks-jerzego-popieluszki/
Z wyrazami szacunku
ks. Marcin Idzikowski – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku