sobota, 15 czerwca, 2024
Aktualności

DIECEZJALNE SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH 9 STYCZNIA 2020 r. w PŁOCKU

Komunikat Diecezjalnego Duszpasterza ds. Misji Serdecznie zapraszam wszystkie grupy misyjne i sympatyków misji z naszych parafii na DIECEZJALNE SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH 9 STYCZNIA 2020 r. w PŁOCKU

Spotkanie dzieci z PDMD, które brały udział w kolędowaniu, jak również z Kół Misyjnych, czy innych grup dzieci i młodzieży wspierających misje, to radosne świadectwo Kościoła otwartego i wrażliwego na sprawy misji.  Zapraszam również katechetów, animatorów grup misyjnych i opiekunów.

Program spotkania:

  1. Przyjazd uczestników spotkania. Możliwość zwiedzenia wystawy misyjnej w Muzeum Diecezjalnym. Zawiązanie spotkania w Katedrze.
  2. Godz. 10.00 Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego w Katedrze Płockiej. Słowo Boże wygłosi ks. Kamil Kowalski, przygotowujący się do wyjazdu na misje w Zambii. Po Mszy św. przemarsz do Kina Przedwiośnie.
  3. Godz. 12.00 projekcja filmu. Po zakończonym seansie filmowym przejście wspólne do Wyższego Seminarium Duchownego.
  4. Spotkanie w sali gimnastycznej Szkół Katolickich w Płocku. W programie słowo Pani Anny Sobiech, sekretarza krajowego PDMD, wręczenie nagród za konkurs misyjny „Dzień z życia misjonarza”, spotkanie z misjonarzem, skromny posiłek i wspólny śpiew.
  5. Przewidywane zakończenie spotkania i następnie wyjazd około godz. 16.00.

Uwagi:

  1. Gorąco zachęcamy, aby dzieci zaprezentowały się w miarę możliwości w strojach kolędowych i z gwiazdą. Będzie to ciekawy element przeżycia tego dnia, jak również dobre świadectwo podczas wspólnego przemarszu z kina do Seminarium.
  2. Prosimy księży o zgłaszanie grup najpóźniej do 06.01.2019 r. Wiąże się to z ograniczoną ilością miejsc w kinie. Zgłoszenia bogdanzalewski68@gmail.com Decyduje kolejność zgłoszeń. Bilety do kina i posiłek w Seminarium dla kolędników i opiekunów finansuje Diecezjalny Ośrodek Misyjny jako wyraz podziękowania za kolędowanie i wsparcie misji.
  3. Katecheci będą mogli otrzymać odpowiednie pismo do dyrekcji szkoły przygotowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Ks. Bogdan Zalewski

Diecezjalny Duszpasterz ds. Misji