sobota, 20 kwietnia, 2024
AktualnościMateriały do pobrania

Film – Moc Prymasa Tysiąclecia

W kontekście zbliżającej się beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do zapoznania się z propozycją filmową “Moc Prymasa Tysiąclecia”.
Może to posłużyć jako narzędzie katechizacji lub formacji wiernych.

„Moc Prymasa Tysiąclecia”- to  więcej niż tylko film dokumentalny, to film, który  porusza serca i wlewa w nie nadzieję, że Bóg  zawsze zsyła na trudne czasy wielkich, świętych ludzi.

Film przedstawia dynamicznie misję oraz orędzie życia Kard. Stefana Wyszyńskiego, osadzone w kontekście historycznym zmagań o wolność Kościoła w Polsce i świecie. Występują w nim naoczni świadkowie życia Prymasa: m. in Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego, były Generał Zakonu Paulinów o. Józef Płatek OSSPE, JE. ks. abp Wacław Depo, „minister Jasnogórskiej Królowej”, ks. Alojzy Niedziela CM, więzień Rakowieckiej oraz współpracownik Prymasa, ks. Prałat Józef Maj, pełniący rolę łącznika Kard. Stefana Wyszyńskiego z Papieżem Pawłem VI, ks. Prałat Bronisław Piasecki, osobisty Sekretarz Prymasa Tysiąclecia, Borys Zwolankiewicz, zaufany specjalista od nagłośnienia w czasie Peregrynacji MB Jasnogórskiej w ramach Wielkiej Nowenny. Film – dzięki uprzejmości księży Sercanów – zawiera unikatowe zdjęcia dokumentalne z obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski w 1966 roku. Stanowi doskonałe preludium oraz pogłębienie wydarzenia beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Idealny do wykorzystania na rekolekcjach, w duszpasterstwie (zwłaszcza akademickim czy polonijnym), katechezie. Doskonały materiał dla ruchów katolickich oraz młodzieży.

Link do filmu