sobota, 24 lutego, 2024
Akcje i KonkursyAktualności

Konkurs „Błogosławiona Hanna Chrzanowska – Dama Miłosierdzia XX wieku”  

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia przy współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej Płockiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w konkursie internetowym „Błogosławiona Hanna Chrzanowska – Dama Miłosierdzia XX wieku”

Błogosławiona Hanna Chrzanowska to polska pielęgniarka, troszcząca się o chorych i cierpiących, patronka pracowników Służby Zdrowia, kapelanów i chorych. 11 lutego 2022 roku to szczególny dzień. Przede wszystkim to Światowy Dzień  Chorego, który  w tym roku przypada w piątek, ale także dzień wyjątkowy dla placówek medycznych w diecezji płockiej, ponieważ właśnie tego dnia rozpocznie się peregrynacja relikwii krakowskiej pielęgniarki.

Błogosławiona Hanna będzie „odwiedzała” szpitale, hospicja, domy pomocy społecznej, które być może znajdują się w pobliżu naszych domów, czy szkół. W związku z tym myślę, że warto zapoznać się z życiorysem tej wyjątkowej postaci.

Za trzy tygodnie rozpoczniemy czas Wielkiego Postu – czas przemiany i nawrócenia. Nie musisz czekać i zmiany w swoim życiu rozpocząć od Środy Popielcowej. Zapraszam Cię do treningu z Błogosławioną Hanną – w każdy piątek poświęć jej swój czas, poznawaj ją, spędzaj czas z „Damą Miłosierdzia” i w ten sposób ucz się jej patrzenia i rozumienia siebie i drugiego człowieka.

 

Link do I etapu pojawi się 11 lutego br. o godz. 19:00 na stronie Wydziału Katechetycznego.

 

Zaczynamy w piątek – Światowy Dzień Chorego – kończymy w Wielki Piątek.

Zapraszam… podejmij wyzwanie….nie zwlekaj…

Regulamin Konkursu                        Formularz zgłoszeniowy                       Wprowadzenie do konkursu

 

                                                                Ks. Jakub Kępczyński

                                                     Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia