sobota, 18 maja, 2024
Aktualności

Akcja “Wszystkie kolory misji” 

Drodzy Katecheci!
W związku z rozpoczynającym się 23 października Tygodniem Misyjnym Kościoła Katolickiego i 96. Niedzielą Misyjną zachęcam gorąco do skorzystania z propozycji przedstawionej przez Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce.
 „Będziecie moimi świadkami” (Dz 1, 8) to hasło 96 Światowego Dnia Misyjnego. Niedziela Misyjna to taki dzień w roku, kiedy każdy z nas może pomóc misyjnym terytoriom we wszystkich częściach świata, niosąc Chrystusową Ewangelię nadziei i miłości. Warto budować Kościół, aby każdy człowiek zagubiony, poszukujący, ubogi i potrzebujący mógł doświadczyć Bożej miłości.
Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci przedstawiło ciekawą propozycję animacji nadchodzącego wydarzenia. Akcja “Wszystkie kolory misji”, jest skierowana przede wszystkim do grup wiekowych, z którymi Wy katecheci na co dzień pracujecie. Poniżej znajdziecie link do strony PDMD w Polsce i samej akcji. Przygotowane materiały bardzo Wam ułatwią organizację Tygodnia Misyjnego w Waszych grupach i szkołach.
Dziękując za Wasze wsparcie i pomoc, które pomaga poznawać Kościół, również ten misyjny, jeszcze raz zachęcam do skorzystania z tej okazji, by młodzi ludzie choć w części doświadczyli spotkania z Kościołem zawsze obecnym wśród tych, którzy potrzebują głoszenia Ewangelii i Bożej miłości.
PDM w Polsce
Akcja “Wszystkie kolory misji” 
PDMD w Polsce
Życząc radosnych owoców Waszej pracy serdecznie pozdrawiam
ks. Bogdan Zalewski
Dyrektor diecezjalny PDM