piątek, 26 kwietnia, 2024

Życzenia Wielkanocne A.D. 2023

Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,
choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy.

Sekwencja wielkanocna

Wielkanocna radość przezwyciężyła wszelki nasz smutek, ponieważ Chrystus Zmartwychwstał i ukazał się Apostołom. Ta pełna nadziei wieść jest fundamentem naszej wiary, a Kościół dzieli się nią od początku swego istnienia. Zatrzymajmy się razem przy tej Nowinie jak przy źródle, z którego możemy zaczerpnąć Bożego pokoju oraz znaleźć siłę do zmagań w codzienności.
Dzień naszej wielkanocnej radości jest także okazją przekazania najserdeczniejszych życzeń, które składam w imieniu własnym i wszystkich pracowników Wydziału Katechetycznego.
Życzę, aby ten świąteczny czas przyniósł to szczególnie piękne doświadczenie, że Wódz życia jest potężniejszy niż wszelkie zło, grzech i śmierć. Niech nie zabraknie w tym dniu radości wyrastającej z dzielenia się wszelką serdecznością z najbliższymi. Niech Zmartwychwstały Jezus obdarza pokojem serca, dobrym zdrowiem i wszelką pomyślnością.

Z darem modlitwy

Dyrektor Wydziału Katechetycznego