czwartek, 25 kwietnia, 2024

Zapraszamy na film: “Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”

Drodzy Katecheci,

w imieniu Rafael Film mamy przyjemność przekazać informację, że 19 maja do polskich kin wchodzi film: Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa. Opowiada o zmarłym kilkanaście lat temu nastolatku, który w 2020 roku został ogłoszony błogosławionym. Carlo Acutis, “Boży influencer”, patron Internetu, na naszych oczach staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Tysiące wiernych pielgrzymują do jego grobu, jego moc wstawienniczą potwierdzają setki świadectw, przyciąga młodzież, nawraca, staje się patronem młodego Kościoła (będzie patronem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży).

W zeszłym roku w 23 polskich diecezjach peregrynowały relikwie Błogosławionego. Na nabożeństwach z tym związanych były tłumy wiernych, w tym bardzo wielu młodych ludzi, którym bł. Carlo Acutis wydaje się szczególnie bliski. Wielu duszpasterzy podkreśla, że w obliczu kryzysu wiary wśród młodych ludzi, postać błogosławionego nastolatka jest szansą na zbliżenie do Kościoła jego rówieśników.

Kinowy film o Carlo Acutisie to znakomite narzędzie duszpasterskie i katechetyczne, z gatunku tych, które zdarzają się bardzo rzadko. Przykład Carla Acutisa naprawdę działa na młodych ludzi…
Tym bardziej gorąco zachęcamy i prosimy, by rozważyć możliwość zorganizowania w najbliższym kinie pokazu dla uczniów szkoły. Większość kin w Polsce współpracuje z nami i chętnie zagra film dla zorganizowanych grup (w razie problemów zachęcamy do kontaktu z nami – chętnie pomożemy w organizacji).

Przygotowaliśmy także specjalny konspekt lekcji na podstawie filmu. Jest do pobrania na stronie filmu: https://rafaelfilm.pl/Acutis/

Z góry dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy serdecznie do kin.

Przemysław Wręźlewicz
Dyrektor Rafael Film

PS: Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania, w razie potrzeby pomożemy w organizacji seansu w kinie. Zachęcamy do kontaktu: https://rafaelfilm.pl/kontakt/