niedziela, 21 kwietnia, 2024
Aktualności

Film “Sound of freedom. Dźwięk wolności” – już od 15 września w polskich kinach

Szczęść Boże!

W imieniu Rafael Film mam przyjemność przekazać informację, że 15 września do polskich kin wchodzi film: “Sound of freedom. Dźwięk wolności“. 

To jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Niechciany przez mainstreamowych dystrybutorów przeleżał 5 lat na półce. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów trafił z początkiem lipca do amerykańskich kin. Bez wielomilionowej, zwyczajowej promocji ale za to z towarzyszącą mu gigantyczną, oddolną pocztą pantoflową i opinią filmu, który „każdy powinien zobaczyć”, wspiął się na szczyt rankingów ocen i oglądalności.
Sound of Freedom. Dźwięk wolności” to prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z „Pasji” Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed handlarzami seksualnymi. Mimo tematyki, twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a empatię i emocje widzów budują w sposób subtelny, choć – jak przystało na film misyjny – jednoznaczny.

Bardzo trafnie o filmie wypowiedział się jeden z biskupów kolumbijskich: „To przerwanie zmowy milczenia panującej wokół tego tematu – co jest bardzo nie na rękę tym, którzy na handlu dziećmi zarabiają krocie. To także obnażenie hipokryzji mediów, które z upodobaniem opisują rzekome „zbrodnie Kościoła”, przymykając oczy na problemy o nieporównanie większej skali.”

Długo nie było wiadomo, czy film uda się pokazać polskim widzom, wreszcie pod koniec sierpnia pojawiło się zielone światło. Okazało się jednak, że jedynym terminem, w którym film może być szeroko grany na ekranach polskich kin jest 15 września. To ekspresowe tempo wprowadzenia filmu sprawiło, że Rafael Film nie zdążył wysłać do parafii i wspólnot zwyczajowego pakietu materiałów. Próbujemy zatem nadrobić ten brak wysyłką mailową.

PLAKAT

Będziemy ogromnie wdzięczni za włączenie się w akcję nagłośnienia informacji o filmie tym bardziej, że “Dźwięk wolności” udało się wprowadzić do większości kin w Polsce! Zachęcamy również do organizowania pokazów grupowych.

Wszelkie informacje o filmie można znaleźć na stronie: https://rafaelfilm.pl/sound-of-freedom
Przemysław Wręźlewicz
Dyrektor Rafael Film

PS: Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania, w razie potrzeby pomożemy w organizacji seansu w kinie. Zachęcamy do kontaktu: https://rafaelfilm.pl/kontakt/