sobota, 18 maja, 2024
AktualnościSpotkania szkoleniowe

Szkolenie MSCDN – “Komunikacja nauczyciela religii z uczniami wobec współczesnych wyzwań i zmian społecznych”. 25 listopada i 1 grudnia 2023

Zapraszam serdecznie do udziału w szkoleniu pn. Komunikacja nauczyciela religii z uczniami wobec współczesnych wyzwań i zmian społecznych, którego organizatorem jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ciechanowie, a współorganizatorem Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku.
Jest to druga edycja szkolenia, które zorganizowaliśmy w Ciechanowie w okresie ferii zimowych. Szkolenie to spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników, stąd też zapraszam na nie wszystkich Państwa, którzy nie mieli okazji wziąć w nim udziału. Tym razem zapraszam Państwa do udziału w szkoleniu w Ciechanowie oraz w Płocku.
Nasze szkolenie jest odpowiedzią na coraz częściej występujące problemy tożsamościowe dzieci i młodzieży, szczególnie dotyczące stosunku do własnej płci.
W naszych szkołach spotykamy uczniów definiujących siebie jako osoby transpłciowe i niebinarne i identyfikujących się ze społecznością LGBTQ. Jako katecheci traktowani jesteśmy często przez nich jako osoby wrogie, a przynajmniej nie rozumiejące ich sytuacji życiowej. Chcemy przez to szkolenie dać narzędzia do pracy z nimi, szczególnie w wymiarze komunikacji. Na szkoleniu podjęta zostanie również tematyka pracy z uczniem chorującym na depresję.
Szkolenie poprowadzi pani Dorota Szostek, psycholog oraz psychoterapeuta, pracująca w Katolickim Ośrodku Pomocy Psychologiczno-Pastoralnej Poradnia Dewajtis w Warszawie, która została bardzo pozytywnie odebrana przez uczestników szkoleń zimowych.
Szkolenie będzie miało charakter teoretyczny oraz szkoleniowy i składać się będzie z trzech modułów:
1. Komunikacja – stanowczo, łagodnie, bez lęku – czyli jak?
2. Ja – wobec wyzwań komunikacyjnych
3. Ja – wobec wyzwań i zmian społecznych.
Koszt szkolenia to 50 zł i przeznaczony jest na pokrycie wynagrodzenia dla prowadzącej szkolenie, która gwarantuje jego wysoki poziom. Płatności za szkolenie należy dokonać przelewem na konto, którego numer zostanie przekazany po zgłoszeniu.
Ilość uczestników jest ograniczona do 30 osób. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.
Terminy szkoleń:

25.11.2023 r. (sobota) godz. 10:15-13:30

Miejsce: Opactwo Pobenedyktyńskie w Płocku, ul. Tumska 3
Formularz rejestracji:

01.12.2023 r. (piątek) godz. 17:00-20:15

Miejsce: MSCDN Wydział w Ciechanowie, Ciechanów, ul. H. Sienkiewicza 33
Formularz rejestracji:
Bardzo serdecznie wspólnie z panią Dorotą Szostek zapraszam do udziału w szkoleniu.
Łukasz Gąsiorowski
MSCDN Wydział w Ciechanowie