niedziela, 1 września, 2024

42. Pielgrzymka Młodzieży do Rostkowa – 21 września 2024

Program 42. Pielgrzymki Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa

21 września 2024

Przasnysz – kościół farny (parafia św. Wojciecha)

9.30 – 10.00 Recepcja grup młodzieżowych

10.00 – 10.15 Zawiązanie wspólnoty

10.15 – 10.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu i celebracja sakramentu spowiedzi

11.00 – 12.00 Msza św. – przewodniczy bp Szymon Stułkowski

12.00 – 13.30 I etap gry terenowej*, o 13.30 spotkanie przy kościele św. Stanisława Kostki (kościół Ojców Pasjonistów w Przasnyszu)

13.30 – uformowanie grup i wyjście pielgrzymki do Rostkowa

Rostkowo

15.30 – II etap gry terenowej* (plac za kościołem i teren byłej szkoły) + foodtracks (plac przed kościołem)

17.00 – wprowadzenie relikwii bł. Karoliny Kózkówny, ogłoszenie wyników gry terenowej

17.30 – koncert zespołu TGD

“Święta przyjaźń” – to hasło, które będzie towarzyszyć młodzieży podczas tegorocznej pielgrzymki. Przykładem pięknej, duchowej przyjaźni jest dwoje świętych: św. Stanisław Kostka oraz bł. Karolina Kózkówna. Choć żyli w różnych czasach, św. Stanisław był duchowym przyjacielem dla Karoliny. Podczas pielgrzymki młodzieży wprowadzone zostaną do Rostkowa relikwie bł. Karoliny Kózkówny, w ten sposób w rostkowskim sanktuarium spotkają się młodzi święci: Stanisław i Karolina.

*gra będzie się odbywać na terenie Przasnysza oraz na terenie Rostkowa. Uczestnicy dobierają się w 5-osobowe grupy, rejestrują samodzielnie w aplikacji i w takich zespołach uczestniczą w grze. Po odnalezieniu w Przasnyszu lub Rostkowie konkretnego miejsca gry i zeskanowaniu kodu QR pojawią się pytania, na które trzeba jak najszybciej udzielić odpowiedzi. Czas odnajdywania miejsc nie ma wpływu na wynik gry – można chodzić powoli i spokojnie, natomiast aplikacja rejestruje czas od otwarcia pytań do zakończenia udzielania odpowiedzi – im szybciej odpowiecie, tym lepszą pozycję zajmiecie w grze! Zwycięska piątka w najbliższe wakacje wyruszy do Rzymu na Światowe Dni Młodzieży!

Pielgrzymkę organizują: Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej oraz Gmina Czernice Borowe, a także Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży “Studnia”.

zródło: duszpasterski.pl