niedziela, 1 września, 2024
AktualnościSpotkania szkoleniowe

Odbyły się nasze doroczne odprawy sierpniowe dla Katechetów w Płocku i Ciechanowie

W dniach 27 i 28 sierpnia 2024 odbyły się doroczne odprawy sierpniowe dla Katechetów.

Spotkania te mają na celu duchowe zawierzenie nowego roku szkolnego i katechetycznego dobremu Bogu, szczególnie podczas Mszy świętej pod przewodnictwem naszych Biskupów.

Ważnym elementem jest także samo spotkanie się we wspólnocie Katechetów, dostrzeżenie, jak wielu nas jest i że nie jesteśmy sami w naszej misji wychowania religijnego młodego pokolenia.  Możliwość rozmowy z kolegami i koleżankami “po fachu”, wzajemne zrozumienie, wsparcie są dla nas bardzo pomocne.

Oczywistą kwestią są ogłoszenia, przekazanie bieżących spraw, terminów szkoleń, zbliżających się terminów oraz różnych akcji katechetyczno-duszpasterskich.

Tradycyjnie odprawy sierpniowe są okraszone okolicznościową konferencją naukową, w tym roku dotyczącą zbliżającego się jubileuszu powstania diecezji płockiej:  950 lat Kościoła Płockiego. Wykład jubileuszowy wygłoszoną przez dra hab. Radosława Lolo – wykładowcę nauk humanistycznych w zakresie historii, dziekana Wydziału Historycznego Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania. Pełna fotorelacja na naszym Facebooku.