środa, 16 października, 2024
AktualnościSpotkania szkoleniowe

Webinar – Analiza narracyjna w pracy z Biblią – 23 października 2024 g. 19.00

Wydawnictwo WAM zaprasza na webinar:

Analiza narracyjna w pracy z Biblią

23 października 2024 r., godz. 19.00-20.30

Adresaci webinarium:

• nauczyciele religii
  • kapłani
  • animatorzy parafialnych grup biblijnych

Podczas webinarium:

• przybliży się założenia analizy narracyjnej
  • zaproponuje się w oparciu o opowiadanie o dwóch uczniach idących do Emaus (Łk 24,13-25) narracyjny model interpretacji tekstów biblijnych
  • skoreluje się narzędzia typowe dla analizy narracyjnej z metodami aktywizującymi stosowanymi w katechezie
  • przedstawi się przykłady lektury narracyjnej tekstu biblijnego w ramach lekcji religii lub spotkania grupy biblijnej

Prowadzący webinarium:

Ks. Wojciech Pikor jest kapłanem diecezji pelplińskiej, profesorem nauk teologicznych, wykładowcą Pisma Świętego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Główne obszary jego badań naukowych to księgi prorockie Starego Testamentu, analiza narracyjna i biblijna analiza retoryczna, katecheza biblijna. Praktyczne wykorzystanie modelu narracyjnej katechezy biblijnej zaprezentował m.in. w: Biblijne drogi ku braterstwu. Materiały, metody, inspiracje, Kielce 2007; Przypowieści Jezusa. Scenariusze spotkań i katechez biblijnych, Kielce 2011.

Udział w webinarium jest bezpłatny!

Zapisy trwają do 22.10.2024 r. do godz. 15.00

Zapisy wyłącznie poprzez formularz dostępny TUTAJ

Kontakt:

Tel.: 515 635 769 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, oraz w trakcie trwania szkolenia)

E-mail: szkolenia@katechizmy.pl