sobota, 20 kwietnia, 2024

Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu

Czcigodni Księża, Kochani Katecheci!

Pragniemy w tym roku zachęcić Was i Waszych uczniów do wzięcia udziału w akcji „Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu”, którą organizujemy razem z Diakonią Misyjną Ruchu Światło-Życie Diecezji Płockiej. Prosimy, abyście zachęcili dzieci do daru serca, który będzie można złożyć przed ołtarzem / sceną w Rostkowie podczas pielgrzymki dzieci dnia 14 września br. Zachęćcie dzieci, aby – w miarę możliwości – przekazały szczoteczki i pasty do zębów, które zostaną wysłane do Mission Catolique Baikoro w Czadzie, w której pracuje s. Barbara Kruszewska.

Praktyczne informacje:
1. Prosimy, by katecheci zebrali szczoteczki i pasty od dzieci i włożyli je do reklamówek a następnie złożyli je przed ołtarzem / sceną w Rostkowie.
2. Do reklamówki należy włożyć kartkę A4 z następującymi informacjami: nazwa szkoły, parafia, liczba zebranych szczoteczek i past.
3. Prosimy, aby pasty do zębów ofiarodawcy wyjęli z kartoników – ułatwi to późniejsze pakowanie i wysłanie do Czadu!
4. DZIĘKUJEMY i do zobaczenia w ROSTKOWIE!

Ks. Jarosław Kamiński, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego