niedziela, 10 grudnia, 2023
Aktualności

Informacje Wydziału Duszpasterskiego ze spotkań sierpniowych

Dekanalni Duszpasterze Młodzieży i Służby Liturgicznej 2020/21

Z dniem 26 sierpnia br. Biskup Płocki Piotr Libera mianował Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży
i Służby Liturgicznej na rok 2020/2021. Zapraszamy powołanych kapłanów (imienna lista znajduje się na stronie internetowej duszpasterski.pl) na spotkanie 2 września br. o godz. 17.00 do MCEW „Studnia”
w Płocku
, podczas którego Ksiądz Biskup wręczy nominacje.

Diecezjalne spotkanie młodzieży Płock – Rostkowo – Przasnysz / 38. pielgrzymka młodzieży do Rostkowa i Przasnysza

W dniach 18-19 września 2020 r. Wydział Duszpasterski Kurii Płockiej i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży STUDNIA organizują diecezjalne obchody uroczystości św. Stanisława Kostki pod hasłem „Chleb i Wino”. Aktualny stan prawny, wytyczne sanitarne oraz zdrowy rozsądek sugerują, aby pielgrzymowanie do miejsc kultu związanych ze św. Stanisławem Kostką ograniczyć wyłącznie do młodzieży i to w zmniejszonym zakresie. Dlatego na uroczystości zapraszamy młodzież z diecezji, która formuje się w religijnych wspólnotach młodzieżowych: KSM, Laboratorium Wiary, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Ruchu Światło-Życie, Wojsku Gedeona itp.

Wieczorem 18 września zapraszamy do Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego STUDNIA w Płocku na rozważanie Słowa Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu (młodzież
z poszczególnych wspólnot zgłaszają asystencji kościelni do MCEW „Studnia” do 17 września
). Adoracji będzie przewodniczyła młodzież, zaś wspólne uwielbienie poprowadzi zespół / wspólnota ewangelizacyjna „Owca”. Spotkanie ma charakter otwarty dla młodzieży z Płocka i okolic.

19 września uroczystość przeniesie się do Rostkowa i Przasnysza. Tego dnia zapraszamy:

przedstawicieli młodzieży z każdego dekanatu – Dekanalny Duszpasterz Młodzieży zobowiązany jest przywieźć ze sobą min. 3 pełnoletnich przedstawicieli dekanatu. Jeśli duszpasterz zdecyduje się przywieźć ze sobą osoby nieletnie, wówczas należy zachować „Zasady prewencji i postępowania w pracy duszpasterskiej z osobami małoletnimi w Diecezji Płockiej”;

przedstawicieli służby liturgicznej z każdego dekanatu (ministranci / lektorzy) – Dekanalny Duszpasterz Służby Liturgicznej zobowiązany jest przywieźć ze sobą min. 3 pełnoletnich przedstawicieli dekanatu. Jeśli duszpasterz zdecyduje się przywieźć ze sobą osoby nieletnie, wówczas należy zachować „Zasady prewencji i postępowania w pracy duszpasterskiej z osobami małoletnimi w Diecezji Płockiej”.

młodzież z dekanatu przasnyskiego rozpoczynającą przygotowanie do sakramentu bierzmowania (młodzież z poszczególnych parafii dekanatu prosimy zgłaszać do Wydziału Duszpasterskiego do 14 września);

młodzież formującą się w ruchach i wspólnotach religijnych, która wraz z księżmi asystentami uczestniczyła w spotkaniu w płockiej „Studni”;

młodzież z diecezji wraz z duszpasterzami i katechetami (zgłoszenia prosimy kierować do Wydziału Duszpasterskiego do 14 września).

Spotkamy się w Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie, by po zawiązaniu wspólnoty udać się w pieszej pielgrzymce do kościoła parafii św. Wojciecha w Przasnyszu, w którym św. Stanisław został ochrzczony. Będziemy uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Całość wydarzenia będzie transmitowana na fanpage’u i kanale youtube DDM „Studnia” oraz fanpage’u „Duszpasterski Płock”.

Bieżące informacje Wydziału Duszpasterskiego znajdują się na:

www.duszpasterski.pl

www.facebook.com/duszpasterski

www.twitter.com/duszpasterski

Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim Katechetom w nowym roku katechetycznym
i duszpasterskim.

Jarosław Kamiński

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego