sobota, 13 lipca, 2024
Aktualności

Gra planszowa Vita Stanislai o św. Stanisławie Kostce

Muzeum Historyczne w Przasnyszu w wyniku realizacji projektu „Promocja historii regionu poprzez wydanie gry o świętym Stanisławie Kostce”, przygotowało grę o jednym z pięciu patronów Polski oraz głównym patronie diecezji Płockiej.

W grze “Vita Stanislai” gracze wcielają się w biografistów św. Stanisław Kostki. Zbierają informacje o życiu świętego i wystrzegają się pożarów, które mogą pochłonąć ich notatki. Grę wygrywa gracz, który stworzy najbardziej kompletną biografię św. Stanisława. Gra przewiduje dwa stopnie trudności – dla młodych graczy oraz trudniejszy dla starszych lub doświadczonych. Gra przeznaczona jest dla 2-5 osób , a sama rozgrywka zajmuje około 20-40 minut.

Grę bezpłatnie mogą uzyskać stowarzyszenia, szkoły, instytucje, pokrywając jedynie koszty wysyłki egzemplarzy i zobowiązując się do zorganizowania i udokumentowania rozgrywki. W tym celu należy wypełnić formularz
https://forms.gle/r4vXTMKHV7E5HhuM9 i poczekać na kontakt ze strony muzeum.

W instrukcji Gry znajduje się wstęp historyczny tak aby rozgrywka mogła zostać poprzedzona zapoznaniem się z życiorysem bohatera rozgrywki.
Ponad to muzeum samo będzie prowadziło rozgrywki, głównie na terenie powiatu przasnyskiego, a sama gra w najbliższym czasie zostanie umieszczona na stronie internetowej, tak by można ją samodzielnie pobrać, wydrukować i cieszyć się rozgrywką z najbliższymi.

Monika Miłoszewska
Muzeum Historyczne w Przasnyszu