sobota, 18 maja, 2024
Akcje i KonkursyAktualności

POLISH MADMAN – rzecz o kardynale Adamie Kozłowieckim

Biskup Płocki Szymon Stułkowski wraz z Fundacją Towarzystwo Projektów Edukacyjnych mają zaszczyt zaprosić w dniu 25 października 2023 r. na Stary Rynek o godzinie 10.oo, na uroczyste otwarcie wystawy plenerowej pt.: “Polish Madman” opowiadającej o życiu polskiego misjonarza Kardynała Adama Kozłowieckiego. Po otwarciu i zwiedzeniu wystawy udamy się do NoveKino Przedwiośnie (ul. Tumska 5a), gdzie odbędzie się druga część uroczystości.

W drugiej części programu uroczystości przewidziany jest pokaz filmu dokumentalnego o losach niezwykłego Kardynała pt.: „Serce bez granic”. Po projekcji odbędzie się spotkanie ze świadkiem życia Kardynała Adama księdzem misjonarzem Adamem Pergółem, który na co dzień pracuje w Mpunde w Zambii.

Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma album o Kardynale wraz z płytą zawierającą film „Serce bez granic”.

Kardynał Adam Kozłowiecki SJ był nie tylko niezwykłym kapłanem, więźniem KL Auschwitz i KL Dachau, ale przede wszystkim wybitnym misjonarzem, dzięki którego staraniom Kościół w Rodezji Północnej (dziś Zambia) aktywnie pomaga najbardziej potrzebującym i wciąż się rozwija.

Mamy nadzieję, że dzięki obejrzeniu wystawy i projekcji filmu uda się przybliżyć niezwykłą postać Kardynała Adama oraz pokazać dzieła misyjnego Kościoła, codzienność misjonarzy zajmujących się nie tylko ewangelizacją, ale także edukacją, opieką zdrowotną i wspieraniem miejscowych ludzi w ich problemach.

Serdecznie zapraszamy

Biskup Płocki Szymon Stułkowski

i Prezes Towarzystwa Projektów Edukacyjnych Paweł Zarzycki

Plakat PDF do pobrania