Informacja Diecezjalnego Duszpasterza ds. Misji

Informacja Diecezjalnego Duszpasterza ds. Misji.
Drodzy Przyjaciele Misji!
Tradycyjnie w tym czasie przeżywaliśmy przygotowania, a potem piękne chwile związane z coroczną akcją Kolędników Misyjnych w naszej Diecezji. Tym razem nasza pomoc przyjmie inną formę. Wyjątkowy czas jaki przeżywamy z powodu pandemii koronawirusa zmusił nas do znalezienia nowych dróg w działaniach na rzecz misji.
Tegoroczna akcja Kolędnicy Misyjni 2020 Masajskim Dzieciom została przeniesiona do internetu. 
Zapraszam Was wszystkich i za Waszym pośrednictwem każdą osobę do ogłoszonej przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci  zbiórki internetowej.
Na stronie https://www.katolikwspiera.pl/pomoz-masajskim-dzieciom.html odnajdziecie możliwość udziału w wirtualnym kolędowaniu. Wierzę głęboko, że dla wszystkich, którzy tak chętnie każdego roku biorą udział w tym wydarzeniu, ta nowa forma znanej akcji misyjnej nie będzie przeszkodą, a wręcz pobudzi do większej kreatywności. Życzę Wam tego z całego serca. Obostrzenia sanitarne nie pozwolą nam również na nasze coroczne spotkanie w Katedrze Płockiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Mam nadzieję, że w mniejszych grupach, stosując się do obowiązujących przepisów, Wasze Parafie w tym roku staną się miejscem dziękczynienia i modlitwy Kolędników Misyjnych na zakończenie tej wspaniałej i radosnej posługi dla dobra dzieci z innych kontynentów. Wasze parafie otrzymały plakaty i stosowne materiały misyjne, które mogą służyć pomocą.
Serdecznie dziękuję Wszystkim wspierającym misje za całe zaangażowanie. Mimo trudnej sytuacji, dzięki pomocy Kapłanów, Katechetów, grup zaangażowanych w PDM w naszej diecezji, dzieci i młodzieży oraz ludzi dobrej woli, mogliśmy również i w tym trudnym czasie, wspomóc naszych Misjonarzy i ich wspólnoty. Szczególna pomoc z naszej diecezji dotarła do Peru, gdzie koronawirus zbierał smutne żniwo. Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy pomagać dalej! Za to bardzo Wam dziękuję. Przyjmijcie wraz z tymi podziękowaniami ciepłe życzenia na bliskie już święta Bożego Narodzenia. Niech nasze serca rozgrzewa radość z bliskości Pana Jezusa, który rodząc się w stajence, rodzi się również w każdym sercu. On wyszedł nam na spotkanie. Wyjdźmy i my na spotkanie Boga w drugim człowieku.
Radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
ks. Bogdan Zalewski
diecezjalny referent ds. misji
 
Materiały prasowe:

Szczęść Boże,

Czcigodny Księże Dyrektorze w imieniu Siostry Moniki Juszki RMI uprzejmie informuję, że rozpoczynamy tegoroczną akcję Kolędników Misyjnych. Ten rok jest niełatwy dla nas wszystkich. W związku z tym szukamy różnych sposobów pomocy, bo tradycyjne kolędowanie w domach nie będzie tym razem możliwe w takiej formie, jaką znamy od lat. Korzystając z pomocy portalu Katolik Wspiera, ogłaszamy zbiórkę internetową https://www.katolikwspiera.pl/pomoz-masajskim-dzieciom.html

Czcigodny Księże Dyrektorze zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji w mediach diecezjalnych.

Materiały prasowe dostępne są na naszej www https://missio.org.pl/pontyfikat/dla-mediow-menu/informacje/1131-kolednicy-misyjni-maasajskim-dzieciom-2 lub pod linkiem https://drive.google.com/drive/folders/13C08NIUgi_8dLsAcEX7-c9dGtZNlZWH5?usp=sharing

Filmy są również dostępne na You Tube Kolędnicy Misyjni 2020 https://www.youtube.com/channel/UCa_Rk7z37so4SfzwZkBwUog