sobota, 20 kwietnia, 2024
Podręczniki i programy

Podręczniki i pomoce do katechezy parafialnej

Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej

CZEKALSKI R. (red.), W drodze do Jezusa. Przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej, Płock 2005.

HARTLIEB S., Pierwsza Komunia Święta. Droga wtajemniczenia w Paschę Chrystusa, Kraków 1996.

HARTLIEB S., Pierwsza Komunia Święta. Droga wtajemniczenia w Paschę Chrystusa. Msza Wieczerzy Pańskiej i Katechezy o Eucharystii, Kraków 1996.

PANUŚ K., PANUŚ T., SZCZEPANIEC S. (red.), Pierwsza Komunia Święta Wielkim Świętem Rodziny, Część pierwsza – Propozycje kazań i homilii, Kraków 2003.

PANUŚ K., PANUŚ T., SZCZEPANIEC S. (red.), Pierwsza Komunia Święta Wielkim Świętem Rodziny, Część druga – Propozycje celebracji liturgicznych, Kraków 2003.

PANUŚ K., PANUŚ T., SZCZEPANIEC S. (red.), Pierwsza Komunia Święta Wielkim Świętem Rodziny, Moje dziecko przygotowuje się do pełnego udziału w Eucharystii, Kraków 2003.

PRZYBYSZ B., Biała książeczka. Przygotowanie dzieci do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, Ząbki 2005.

SZPET J., JACKOWIAK D. (red.), Jesteśmy Dziećmi Boga. Katecheza parafialna. Sakramenty pokuty i Eucharystii. Rok I, Poznań 2003.

SZPET J., JACKOWIAK D. (red.), Przewodnik metodyczny. Jesteśmy Dziećmi Boga. Katecheza parafialna i celebracje liturgiczne. Sakramenty pokuty i Eucharystii. Rok I, Poznań 2003.

SZPET J., JACKOWIAK D. (red.), Przewodnik metodyczny. Przyjdź do nas, Panie, Katecheza parafialna i celebracje liturgiczne. Sakramenty pokuty i Eucharystii. Rok II, Poznań 2003.

SZPET J., JACKOWIAK D. (red.), Przyjdź do nas, Panie, Katecheza parafialna. Sakramenty pokuty i Eucharystii. Rok II, Poznań 2003.

Przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego

CZEKALSKI R. (red.), W drodze z Jezusem. Przygotowanie dzieci do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych, Płock 2005.

KRASIŃSKI A. (red.), W drodze do źródła. Przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych, Płock 2008.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania

CZEKALSKI R. (red.), Wskazania katechetyczne dla katechetów diecezji płockiej na rok szkolny 2002/2003, Płock 2002, s. 41, 48-50, 66-68, 72-75.

DAJCZAK E., Życie Boże. Spotkania grup domowych związane z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania, Zielona Góra 1998.

DAJCZAK E., Życie Boże. Spotkania parafialne i celebracje liturgiczne związane z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania, Zielona Góra 1998.

KUŚ P., PRZECZEWSKI W., Celebracje liturgiczne. Sakrament bierzmowania, Poznań 2003.

MARCINKOWSKI R., W trosce o właściwe przeżywanie sakramentu bierzmowania. Instrukcja, Płock 2003.

MAREK Z. (red.), Celebracje liturgiczne, w: Jezus prowadzi i zbawia. W drodze do Emaus. Podręcznik metodyczny do religii dla klasy III gimnazjum, cz. III, Kraków 2001, s. 3-137.

PANUŚ T. (red.), Wypłyń na głębię, Przygotowanie do bierzmowania. Materiały dla katechety. Część I. Osoba. Część II Wspólnota, Kraków 2001.

PANUŚ T. (red.), Wypłyń na głębię, Przygotowanie do bierzmowania. Materiały dla katechety. Część III. Kościół, Kraków 2001.

PANUŚ T. (red.), Wypłyń na głębię, Przygotowanie do bierzmowania. Materiały dla katechety. Celebracje. Konferencje, Kraków 2001.

PANUŚ T. (red.), Wypłyń na głębię, Przygotowanie do bierzmowania. Materiały dla katechety, Materiały pomocnicze dla katechetów – testy, Kraków 2001.

PANUŚ T. (red.), Wypłyń na głębię, Przygotowanie do bierzmowania. Refleksje dla kandydatów do bierzmowania, Kraków 2001.

SZPET J., JACKOWIAK D. (red.), Na drodze do dojrzałości chrześcijańskiej. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Rok III, Poznań 2003.

SZPET J., JACKOWIAK D. (red.), Przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Przewodnik metodyczny, Poznań 2003.

SZPET J., JACKOWIAK D. (red.), Wielkość człowieka stworzonego przez Boga. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Rok I, Poznań 2003.

SZPET J., JACKOWIAK D. (red.), Życie w społeczności Kościoła. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Rok II, Poznań 2003.

ŚMIECH T. (red.), Otrzymacie Jego Moc. Poradnik animatora, Kielce 2001.

ŚMIECH T. (red.), Otrzymacie Jego Moc. Spotkania liturgiczne przed bierzmowaniem, Kielce 1997.

ŚMIECH T., NOSEK B. (red.), Otrzymacie Jego Moc. Katechizm bierzmowanych, Kielce 2003.