czwartek, 25 kwietnia, 2024
AktualnościSpotkania szkoleniowe

Katecheza zawsze misyjna – link do logowania na szkolenie

„Nauczanie chrześcijańskie dzieci i młodzieży bez wątku misyjnego nie da dzieciom pełnej idei religii, robi szkodę Kościołowi i samo sobie odbiera najważniejsze aspekty wychowania”.

bł. Paweł Manna

Papieskie Dzieła Misyjne wraz z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej Płockiej serdecznie zapraszają na szkolenie pt.

KATECHEZA ZAWSZE MISYJNA

Postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedzi na pytania:

• Czy pomoc misjom i współpraca misyjna to jedno i to samo?
  • Dlaczego katecheza jest zawsze misyjna?
  • W jaki sposób katecheta i nauczyciel religii realizują powołanie misyjne?
  • W czym pomaga krzewienie ducha misyjnego wśród dzieci i młodzieży?
  • W jaki sposób „umisyjniać” katechezę parafialną lub lekcje religii?
  • Jakie konkretne pomoce proponują Papieskie Dzieła Misyjne do pracy z dziećmi i młodzieżą?

Spotkamy się na łączach (online) 11 października 2021 roku o godzinie 15.00.

Aby dołączyć do spotkania wideo, kliknij ten link:

Jeśli chcesz dołączyć przez telefon, wybierz +48 22 163 85 95 i wpisz PIN: 982 615 869#
Jak ktoś nie będzie się mógł lub umiał połączyć, Piotr, nasz informatyk pomoże.
Piotr Eyoum
tel. 605 143 408

Zapraszają ks. mgr lic. Bogdan Zalewski, dyrektor diecezjalny PDM w diecezji płockiej, wieloletni misjonarz w Ameryce Południowej, oraz pracownicy dyrekcji krajowej PDM w Polsce: s. dr Monika Juszka RMI i ks. dr Maciej Będziński.

1. Bł. Paweł Manna, założyciel Papieskiej Unii Misyjnej, pisał:

„Jeśli chcecie ożywić działalność jakiejś grupy młodzieżowej, jakiegoś kręgu zainteresowań, spróbujcie podjąć kwestię misyjną, a z pewnością osiągniecie sukces”.

„Żadna nauka ani historia, ani geografia, przygoda, medycyna, filozofia czy socjologia nie pozostają poza wpływem misji. Studium, zainteresowanie i krzewienie misji sprawi, że młodzi ludzie pogłębią swoją formację intelektualną i zobaczą wiarę z nowej, świeżej i lepszej perspektywy, co poprowadzi ich do większej miłości wobec wiary, praktykowania jej i szerzenia”.

„Jest naszym obowiązkiem, aby mówić młodym o misjach. Dzieciństwo i młodość to czas formowania młodego człowieka, a te nawyki, które się w tym czasie wytworzą, pozostają z nami na całe życie. Jeśli zatem chcemy, aby jeden wielki duch misyjny przenikał cały Lud chrześcijański, aby ten duch stał się siłą w rozszerzaniu się Kościoła, trzeba, aby serca dzieci były w nim zanurzone”.