sobota, 15 czerwca, 2024
Aktualności

Zdrapka Adwentowa

Na prośbę Wydziału Katechetycznego Diecezji Toruńskiej przekazujemy informacje o Zdrapce Adwentowej

Zdrapka Adwentowa to plansza A4 zawierająca 22 specjalne zadania do wykonania w czasie adwentu. Codzienne zadania ukryte pod zdrapką pomagają przygotować serce i dom na Boże Narodzenie.

W tym roku przygotowaliśmy dwie nowości:
1. Obok głównych zadań w wybrane dni przygotowaliśmy specjalne zadania również dla młodszych dzieci. W każdy wtorek, czwartek i sobotę wejdźcie na naszą stronę http://zdrapkaadwentowa.pl/, gdzie będą czekały dodatkowe zadania i zabawy.

2. W każdą niedzielę adwentu pod zdrapką będzie czekał QRkod, który po zeskanowaniu przeniesie nas do filmu nagranego przez naszych przyjaciół. W tym roku obejrzycie Monikę i Marcina Gomułków z Początku Wieczności, twórców Pogłębiarki i młodzież z KSM. Tego dnia oni przygotowali zadanie i angażujące wideo.

Przy każdym zadaniu umieściliśmy również sigla, czyli odnośniki do konkretnego fragmentu z Pisma Świętego przybliżającego nas do narodzin Jezusa Chrystusa.

Zdrapka Adwentowa jako pomoc dla parafii: inicjatywa powstała jako pomysł na pobudzenie duchowe katolików w okresie adwentu oraz wsparcie materialne parafii. Zdrapka ma wymiar ekonomiczny. Cena detaliczna 1 szt. to 6 zł brutto, my proponujemy Księdzu cenę 3 zł brutto już przy zamówieniu 100 szt. Zdrapka może być dystrybuowana w parafii na różne sposoby: niektórzy Proboszczowie kupują i rozdają ją w ramach ewangelizacji, inni z pomocą wspólnot parafialnych sprzedają po cenie detalicznej lub “co łaska”, a zysk przeznaczają na konkretne potrzeby parafialne.

Jesteśmy przekonani, że tegoroczna Zdrapka Adwentowa spodoba się Księdzu jeszcze bardziej i wierzymy, że przyniesie dużo wspaniałych owoców duchowych.

Niestety w ubiegłym roku nie starczyło zdrapek dla wszystkich, dlatego zachęcamy do zamówienia już dzisiaj!

Zdrapkę można zamówić na 3 sposoby:

– na stronie: https://pracowniaoblok.pl/zdrapkaadwentowa/

– odpowiadając na tego maila

– kontaktując się telefonicznie: 607-862-170