sobota, 15 czerwca, 2024
Akcje i KonkursyAktualności

XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie

Przekazujemy informacje na temat XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie

„W jednym końcu izby za szafą i zasłoną stały łóżka Kolbów. Na zwykłej staroświeckiej komodzie Maria urządziła ołtarzyk. Tu było święte miejsce rodziny Kolbów: duży, ładny obraz Jasnogórskiej Pani, kwiaty i czerwona lampka oliwna…”.

W sobotę 18 listopada 2023 r. zebrało się Jury XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie, którego zadaniem było wyłonienie zwycięskich prac nt. „Dom wczesnego dzieciństwa św. Maksymiliana”. Prace, w ramach Konkursu Plastycznego, zostały przygotowane przez dzieci uczęszczające od przedszkola do klasy V.

Do oceny przesłano prawie 800 prac z ponad 200 szkół. Wybór 36 najlepszych prac nie był łatwy. Jury zwracało uwagę przede wszystkim na samodzielność wykonania pracy, odzwierciedlenie zadanego do zilustrowania fragmentu oraz zgodność z wybraną techniką.

Zwycięskie prace są już dostępne na stronie internetowej Olimpiady, w najbliższym czasie ukażą się także pozostałe nadesłane do finału: http://www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Przypominamy, że do końca listopada trwają jeszcze zapisy do konkursu wiedzy. Wszystkie informacje znajdują się w regulaminie na stronie internetowej.

Zapraszamy także na nasz profil na FaceBook: facebook.com/OlimpiadaMaksymilian