sobota, 15 czerwca, 2024
Aktualności

Zapraszamy na film “Pokój Nauczycielski” – 9 maja 2024 r. o godz. 17.00 do NoveKino Przedwiośnie

Szanowni Państwo,

zapraszamy na ostatnie w sezonie 2023/2024 spotkanie  w ramach Filmowej Akademii Nauczyciela. Filmowym “bohaterem” będzie nominowany do Oscara za najlepszy film międzynarodowy: POKÓJ NAUCZYCIELSKI!

Aby jak najlepiej zrozumieć istotę fabuły, przytaczamy rekomendację Zespołu Edukatorów Filmowych:

„Pokój nauczycielski to niezwykle interesujący i wieloznaczny film, który może stać się początkiem wielu fascynujących rozmów z młodzieżą. Porusza kwestie uczciwości, stygmatyzowania w związku z pochodzeniem czy wyznaniem, relacji między dorosłymi i dziećmi, odpowiedzialności za siebie i innych, siły i słabości oraz różnych aspektów działania mediów.

Film Ilkera Çataka zadaje pytania o etykę ludzkiego postępowania i prawo do prywatności. Wyraźnie pokazuje, że nawet działania motywowane szlachetnymi pobudkami, mogą mieć niespodziewane i daleko idące konsekwencje. Pokój nauczycielski zachęca do krytycznego i uważnego przyglądania się rzeczywistości – również tej najbliższej, na przykład szkolnej.

Opis filmu:

Carla Nowak jest oddaną, idealistyczną młodą nauczycielką w niemieckim gimnazjum. Jej bardzo dobre, do tej pory, relacje z uczniami zostają nadwyrężone, gdy w szkole dochodzi do serii kradzieży, a dochodzenie personelu, w tym samej Carli, prowadzi do oskarżeń i nieufności wśród oburzonych rodziców, opiniotwórczych kolegów i rozzłoszczonych uczniów. Uwięziona w środku tej złożonej sytuacji, Carla próbuje mediować, ale im bardziej stara się postąpić właściwie, tym jej położenie staje się coraz bardziej rozpaczliwe.

Gościem spotkania będzie kom. Dorota Słomkowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, która opowie m.in o najczęstszych czynach karalnych w płockich szkołach oraz przypomni zasady postępowania pracowników Szkoły w obliczu ww. problemów.

Zapraszamy 9 maja 2024 r. o godz. 17.00 do NoveKino Przedwiośnie.

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Do zobaczenia w Kinie!