czwartek, 25 kwietnia, 2024
AktualnościPodręczniki i programy

Numery nowych programów nauczania 2020/2021

W związku z wejściem w życie nowej Podstawy i nowego Programu nauczania od 1 września 2020 roku, do pierwszych klas poszczególnych etapów edukacyjnych zostają wprowadzone nowe podręczniki. W przedszkolach oraz w klasach I i V Szkoły Podstawowej, na terenie Diecezji Płockiej, obowiązywać będą podręczniki Wydawnictwa Katechetycznego w Warszawie. W I klasach Szkół Ponadpodstawowych będzie możliwość korzystania z podręcznika w/w wydawnictwa, lub innych podręczników opracowanych zgodnie z nową Podstawą Programową.

Numery podręcznika dla kasy 5 zostaną podane w najbliższym czasie

Szkoła Podstawowa

Program: Zaproszeni na ucztę z Jezusem; nr AZ-1-01/18; data zatwierdzenia: 19.09.2018

Kl. I SP

Tytuł podręcznika:  W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego; numer podręcznika: AZ-11-01/18-PL-1/20; autorzy: ks. Rafał Szewczyk, Aneta Frączak, Małgorzata Korzeniewska, ks. Jan Staruchowicz; lekcje dodatkowe: Marzena Sadowska.

Kl. V SP

Program: Bóg kocha i zbawia człowieka; nr AZ-2-01/18; data zatwierdzenia: 19.09.2018

Tytuł podręcznika: Bóg nas szuka; autorzy: ks. Mariusz Czyżewski, ks. Michał Polny, Dorota Kornacka, Michał Małek, s. Martyna Ujazdowska.

Szkoła Ponadpodstawowa

Program nauczania religii w liceum: pt. Z Bogiem w dorosłe życie; nr AZ-3-01/18; data zatwierdzenia: 19.09.2018

Program nauczania religii w technikum: pt. Z Bogiem w dorosłe życie; nr AZ-4-01/18; data zatwierdzenia: 19.09.2018

Kl. I (liceum czteroletniego i technikum pięcioletniego)

Tytuł podręcznika: pt. Na drogach wolności; numer podręcznika: AZ-31-01/18-WA-2/20; autorzy pakietu edukacyjnego: ks. Piotr Pierzchała, s. Otylia Pierożek, Agnieszka Wieczerzańska-Perkins, Grzegorz Diłanian, ks. Kamil Falkowski, Krzysztof Kraszewski, ks. Zbigniew Olszewski, ks. Maciej Bartnikowski, Barbara Rozen, ks. Bogumił Wykowski.

(Z przyczyn od nas niezależnych tytuł podręcznika został zmieniony z W poszukiwaniu wolności na Na drogach wolności)

W pozostałych klasach będą obowiązywać podręczniki, które obowiązywały w roku szkolnym 2019/2020