Wsparcie środowiska katechetycznego – propozycje Wydawnictwa Świętego Wojciecha

Drodzy Katecheci,

chcemy  poinformować o niektórych działaniach zaplanowanych przez nasze Wydawnicto na pierwszą połowę roku 2023, których celem będzie wsparcie Katechetów w ich codziennej pracy:

  • Dnia 11 marca odbędzie się Sympozjum Katechetyczne (online) pod hasłem przewodnim „Rola katechety we współczesnym, zlaicyzowanym świecie”. Podczas dyskusji panelowej wspólnie zastanowimy się, kim dla ucznia może być współczesny katecheta – czy tylko nauczycielem, a może mentorem, towarzyszem czy przyjacielem? Poza panelem planujemy także webinaria tematyczne oraz warsztaty narzędziowe, które corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem katechetów. Udział w Sympozjum jest bezpłatny. Szczegółowy plan prześlemy w osobnej wiadomości, ale już teraz zapraszamy – zarówno Księdza Dyrektora, jak i wszystkich katechetów diecezji płockiej do udziału w spotkaniu.

 

  • Rozpoczynamy cykl stacjonarnych szkoleń-warsztatów dla katechetów dotyczących samodzielnego przygotowania materiałów pomocniczych, kart pracy i ćwiczeń dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Otrzymujemy wiele głosów, że jest to narastająca trudność, a katecheci nierzadko stają przed problemem odpowiedniego dostosowania wymagań edukacyjnych z religii dla uczniów, którzy takiego wsparcia potrzebują. Serdecznie prosimy o informację, czy Ksiądz Dyrektor byłby również zainteresowany zorganizowaniem takiego szkolenia połączonego z warsztatami w Księdza diecezji. Jeśli tak, to proszę o skontaktowanie mnie z osobą, która może pomóc nam skoordynować działania na miejscu. Udział w warsztatach dla katechetów będzie oczywiście nieodpłatny.

 

  • Kontynuujemy nasz cykl webinariów dla katechetów. Oto terminy najbliższych spotkań:

18 stycznia, „W służbie miłości – wolontariat”, prow. S. Faustyna Dorota Liebhaerdt

8 lutego, „Origami na lekcjach religii”, prow. Aleksandra Cieszyńska

16 lutego, „Praca z uczniem z trudnościami w uczeniu się”, prow. Igor Kozak

 

Więcej informacji i formularze zapisów można znaleźć na naszej Strefie Katechety

https://strefakatechety.swietywojciech.pl/blog/aktualnosci

 

Joanna Swędrzyńska

koordynator promocji podręczników

Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o.o.

ul. Chartowo 5, 61-245 Poznań

swedrzynska@swietywojciech.pl

www.swietywojciech.pl