wtorek, 16 kwietnia, 2024
Akcje i KonkursyAktualności

Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych 12 stycznia 2022 r.

Komunikat Diecezjalnego Duszpasterza ds. Misji

Serdecznie zapraszam wszystkie grupy misyjne i sympatyków misji z naszych parafii na

Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

12 stycznia 2022 r.

w Parafii pw. Św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku.

Spotkanie dzieci z PDMD, które brały udział w kolędowaniu, jak również z Kół Misyjnych, czy innych grup dzieci i młodzieży wspierających misje, to radosne świadectwo Kościoła otwartego i wrażliwego na sprawy misji.  Zapraszam również katechetów, animatorów grup misyjnych i opiekunów.

Program spotkania:

1. Przyjazd uczestników spotkania. Możliwość nawiedzenia stajenki bożonarodzeniowej z żywymi zwierzętami na terenie obok plebani.
  2. 10.30 Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Libery. Po Mszy św. przemarsz do pobliskiej Szkoły Podstawowej.
  3. 12.00 projekcja prezentacji misyjnej w sali gimnastycznej i spotkanie z s. Moniką Juszką RMI sekretarz krajową PDMD. Po spotkaniu posiłek w sali obok.
  4. Przewidywane zakończenie spotkania i następnie wyjazd około godz. 13.30.

Uwagi:

1. Gorąco zachęcamy, aby dzieci zaprezentowały się w miarę możliwości w strojach kolędowych i z gwiazdą. Będzie to ciekawy element przeżycia tego dnia, jak również dobre świadectwo podczas wspólnego przemarszu do szkoły.
  2. Prosimy księży bądź katechetów o zgłaszanie grup. Zgłoszenia pod adresem: bogdanzalewski68@gmail.com bądź bezpośrednio w Parafii w Sońsku.
  3. Świadomi ograniczeń związanych z czasem pandemii, prosimy aby dzieci posiadały maseczki chroniące usta i nos.
  4. Spotkanie zostanie przeprowadzone w reżimie sanitarnym.

Z życzeniami błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego

Ks. Bogdan Zalewski